fh
Soru Sahibi
26 Mayıs 2014 00:50

kilo alımında azlık

iyi günler hocam krolonojik 9.5,düzeltilmiş 7 aylık 29.haftasında 4 hafta gelişme geriliğyle 740gr doğan prematüre kız bebeğimiz var.reflü sorunumuzu gavıscon ınfantla atlattık sayılır.fakat bizim 5-6 aaydır kiloyu az alma sorunumuz var.biyokimya,hemotoloji,hormon,vitamin,idrar tetkiklerimiz normal çıkıyor.sürekli ishalimiz yok,kakamız normal kıvamda.gaita tetkiklerinden bakteriyoloji,şeker krotomogrofi,steatokritlere bakıldı hepsi negatif çıktı.ayrıca parazit incelemesi ve rotavirüs incelemesi ve redüktan madde de negatif,gaita ph 6 çıktı.ineksütü alerjisine baktırdık oda negatif çıktı.götürdüğümüz hoca saolsun çok güzel ilgilendi bi sorun olmadığını söyledi.hatta biz endoskapi sorduk gerek görmedi.şuanda 4100gr olduk büyümede bi sıkıntımız yok.aylık *** *** ** gr anca alıyoruz,bu arada uykuda ortam içi oksijen alıyoruz prematüreliğe bağlı.şubat ayından bu yana ınfantrını mamayla besleniyoruz ortalama günde *** *** ** cc içiyoruz ve yaklaşık 1 aydır tadımlık ek gıdaları veriyoruz.hocam size sorumuz kızımızda gastrolojik bakılması gereken başka tetkikler varmıdır,kilo yavaşlığı prematürelerde görülen bi durummudur?yardımcı olursanız çok sevinizriz şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bence fazla kurcalamayın; doktorunuz ne derse onu yapın.

26 Mayıs 2014 13:26