EE
Soru Sahibi
6 Aralık 2021 19:57

Kifoz artışı

Hocam merhaba. 44 yaşındayım ve sedef romatizması hastasıyım. Uzun süredir şiddetli sırt ağrısınçekiyorum. Onurgamın tek bir noktasında sürekli bir ağrı. Sırt mrım aşağıdaki şekilde. Değerlendirebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim TORAKAL MRG İNCELEMESİ Karşılaştırma: Sayın Meslektaşım Hastanıza Yapılan İnceleme Tekniği: Sagital planda SE T1 ve FSE T2 ağırlıklı Aksiyal planda GRE ağırlıklı Bulgular: Dorsal kifoz artmıştır. End platolarda yer yer dejeneratif değişiklikler saptandı. Vertebra korpuslarının yükseklik normal sınırlardadır. Tüm düzeylerde disk konturları düzgün olup, herniasyon bulgusu izlenmedi. Nöral foramenler açıktır. Spinal kord normal kalınlık ve sinyal özellikleri ile izlendi. Spinal kanal genişliği normal sınırlardadır. Paravertebral alanlarda patolojik sinyal artışı saptanmadı. Hastaya ait radyolojik bulgular raporda belirtilmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen
Ortopedi ve Travmatoloji

romatizmal hastalık ve orta yaş antreman yapmayan kişilerde görülen bir durum...kilo varsa diyet,spor,şimdilik yeterli....fizik tedavi ve romatoloji uzmanlarının takibi gerekli....kaygılanmayın..

6 Aralık 2021 21:45