GG
Soru Sahibi
22 Kasım 2018 22:29

Kemikte Paget Hastalığı

Merhaba hocam. Benim anneme kemikte paget hastalığı teşhisi kondu. Vücut genelinde çok fazla ağrısı var. Doktorumuz fosamax adlı bir ilac verdi ve gün aşırı kullanmasını söyledi. 3 ay sonrasına randevu verdi. Fakat ağrıları cok fazla. Bu hastalığın tedavisi sadece bu ilaclar ile mi mümkün. Yoksa ağrısını dindirmek icin baska tedavi yollari var mi ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kemi aktivitesini azaltmak için yılda bir yapılacak bir iğne de mevcut. Ama bunun için alkalen fosfataz enzim değeri ve filimlerine bir bakmak lazım. Bir romatoloji uzmanı ile temas etmenizi öneririm.

26 Kasım 2018 08:52
GG
Soru Sahibi

Önerinizi dikkate alacağız mutlaka hocam. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

27 Kasım 2018 11:30
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun

28 Kasım 2018 16:42