Soru Sahibi
23 Aralık 2018 01:41

Kemik eğriliği

Slm. Uzun süre önce sağ ayak arka çapraz bağlarım kopmuş .bunun sonucunda varus (hatırladığım kadarı ile) eğrisi oluşmuş nasıl bir tedavi yöntemi izlemem gerekmektedir.tesekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Ali Öner
Doç. Dr. Ali Öner
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, Dizinizde kireçlenme oluşmamış ise veya hafif kireçlenme var ise eğriliği düzeltilmesi ameliyatı yapılabilir. Çapraz bağ ameliyatının yapılıp yapılmaması ise sizin hayat tarzınıza, bu kopukluğun sizde şikayet oluşturup olulturmamasına göre karar verilir. İyi günler.

23 Aralık 2018 08:04
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkürler.Derdimi tam olarak anlatmak istiyorum.Sağ dizimin arkasında ağrı ara sıra dizimde boşalma ve ara sıra 3 parmağındaki uyuşma içi Çapa hastanesinde doktora gittim.Mr sonucunda arka çapraz bâglarımın köpük olduğu ileri tetkiklerdeyse varus eğrisi oldu söylendi.Doktor ameliyat olmam gerektiği yoksa ileride daha büyük sıkıntılarla karşılaşabileceğimi söyledi.anestezi yapıldı fakat devlet gerekli malzemeyi temin etmediği için operasyon gerçekleşmedi.Bende Balta limanı hastanesine gittim.Oradaki doktorda şimdi ameliyata gerek olmadığı ileride sıkıntı çıkarsa olmamın daha iyi olacağını söyledi.Şimdi benim nasıl hareket etmem konusunda yardım ederseniz memnun olurum.Tekrar teşekkür ederim.

10 Ocak 2019 18:01
Doç. Dr. Ali Öner
Doç. Dr. Ali Öner
Ortopedi ve Travmatoloji

Dizinizde oluşan boşalma,sağlam yere basamama, güvensizlik hissi gib şikayetleriniz sık oluyorsa ameliyat olmanız önerilir. Nadiren oluyorsa ameliyat gerekmemektedir genellikle. Ancak muayene etmeden kesin birşey söylemek doğru olmaz.

10 Ocak 2019 18:32
Doç. Dr. Ali Öner
Doç. Dr. Ali Öner Ortopedi ve Travmatoloji

Yazar toplam 104 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Randevu alamıyorum Doç. Dr. Ali Öner
Kuyruk sokumu kırığı Doç. Dr. Ali Öner
Skolyoz hastalığı Doç. Dr. Ali Öner
Ortopedi ve Travmatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Ersin Fidan Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. Deniz Gözcü Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. Halit Faruk Çırmayın Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. Mustafa İsmet Tatar Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. İsmail Şimşek Ortopedi ve Travmatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube