DS
Soru Sahibi
30 Nisan 2017 20:09

Kemik Aşınması

Hocam öncelikle kolay gelsin sizlere bu platformdan soru sorabilmek çok güzel. 28 yaşındayım erkeğim kalça kemiğimde kemik aşınması olduğu söylendi şuan sağ bacağımın üstüne basamiyorum.Koltuk değnekleri ile hareket edebiliyorum.Sağ bacağımın üstüne basınca kalça kasık bölgesinde çok ciddi agrım oluyor adeta birisi mengene ile kemiğimin arasında birşey sıkıştırıyormuş gibi hissediyorum.Sırt üstü uzandığımda bacağımı yukarı kaldıramiyorum.Ciddi bir güç kaybı var.Çözüm önerisi olarak protez öneren doktorlar oldu yine sıvı enjekte edilebilir ama kalıcı bir çözüm değil diye bilgi verildi.Sizinde fikirlerinizi almak istedim.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Baloğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

selamlar öncelikle mr ve grafi görüntülerini payalaşabilr misniz kıkırdak için çözüm öneirleri olabilir mi değerlendrimek isterim

2 Mayıs 2017 09:58