ÖM
Soru Sahibi
1 Şubat 2019 03:32

Kemik amaliyatı

Sayın hocam Merhaba tüp bebek tedavisi öncesinde akciger filimi istenedi filim sonucuna bakarak doktorum akciger filimin soru isaretli çıkmış dedi ve tomoğrafiye yönlendirdi tomoğrafi raporunu aldık raporda sağda 6.kosta laterinde 56x31x23mm boyutlarınds 55hu dansitede solid görünümünde kitle lezyon izlenmekte olup kitle perfinde kemik korteks incelmiş olup belirgin destrüksiyon izlenmedi kondrama? Anevrizmal kemik kisti? Akciger alanlarında kitle lezyon saptanmadı tanı bronş ve akciger bengin neoplazmanı hocam bu sonuca bakarak doktorumuz bize amaliyatı önerdi fakat bi isim verilmedi bize sol tarafda ağrın varmı diye sordu doktorumuz kendi aralarında kararsızlığa düstüler ve en son amaliyat kararı alındı ben amaliyatı soldan olucak beklerken sağdan oldu hocam amaliyat olalı bugün 4.günüm hocam doktorumuza sordugumuzda ordan bir kemik çıkarttık fakat isim vermek dogru değil dedi ama amaliyat olman kötü birşeyde olsa alınması yerinde oldu dedi ve bengin bulgularda görnüyor dedi fakat patoloji gelmedi hocam size sorum amaliyat sizcede iyi bir çözüm olmusmudur tekrardan nüksetme durumu olabilir mi ? İleride tüp bebekde bu bizim için bi sorun olurmu tesekürler saygılarımla hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şamil Günay
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun . Bu probleminiz ile tüp bebek arasinda iliski yok. Tüp bebek tedavimize devam edebilirsiniz

4 Şubat 2019 09:39