OB
Soru Sahibi
7 Şubat 2021 01:11

Kedim epilepsi hastası

Merhaba doktor bey epilepsi hastası bir kedim var. Nöbetler 30 günde bir 40-50 saniye sürüyor. Nöbet geçirirken kafasını vurmasın diye kucağıma alıyorum.Başını dik mi tutmalıyım düz mü tükürüğü boğazına kaçıp tehlikeli bir durum oluşmasından korkuyorum çünkü ağzından köpük geliyor. ne yapmalıyım teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Nobet aninda sadece yumusak bir zeminde tutmaya calisin. Ama yatak gibi dusebilecegi bir yer olmamali. Bunun disinda mudahale etmeyin. Eger sicramalar cok guclu degilse yan yatmasini saglayin. Bunun disinda umarim tedavi aliyorsunuzdur. Gecmir olsun

16 Nisan 2021 13:52