ör
Soru Sahibi
13 Haziran 2019 10:09

kedi tüyü sorunu

Merhaba Hocam Yeni doğacak Bebeğimle ilgili bir soru sorucam. Ev kedisi tüyü bebeklere zararlı mıdır? aşırı derecede tüy döküyor. Aşıları tam yapılıyormuş ancak ilk sahibi çiğ et vs vermiş hastalık riski varmı bilmiyorum. Bu beni cok tedirgin ediyor kedi bizim değil ancak sürekli gidip geleceğimiz bir yakınımızın. Bebeklerin yaklaşık bir bucuk yaşına kadar eli hep ağzına gidiyor tüy yutarsa ne gibi problem olur? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba, kedi alerjik bir hayvan. Kedi epiteline karşı duyarlanma gelişirse alerjisi olabilir. Şimdiden bunu belirlemek ya da kesin bir şey söylemek yanlış olur.

13 Haziran 2019 13:04