AB
Soru Sahibi
22 Ekim 2018 19:54

Kedi gribi

Merhaba. Sokaktan 2 hafta once 2 aylik yavru kedi sahiplendim. Kedide daha sonra hapsirik halsizlik goz akintisi sikayetiyle veterinere gittik. Atesi 41.5tu. Kan tahlilinde Wbcsi 1 cikti. Rbc ve pltsi de dusuktu.Viral kedi gribi oldugu soylendi. 3 gun serum ve antibiyotik tedavisi gordu. Dodex immunex ferrasanol d vitamini kullaniyor. Fakat 1 hafta sonra yapilan kontrol tahlilinde Wbcsi 31 Pltsi 14 cikti. Enfeksiyon devam ettigini soylediler penisilin kullanmisti cefalex verdiler. Fakat kedim hic hasta gibi degil oldukca hareketli kilo almis oksurugu akintisi atesi hic yok. Plt dusuklugunun tedavisi ve kedinin genel durumu hakkinda yardim alabilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba öncelıkle gecmıs olsun . keddınızın kan degerlerı normale donduyse sadece platelet dusuklugu varsa bunu vıtamın ve mıneral takvıyelerı yaparak normal degerlere gelmesını bekleyebılırsınız . gerekırse 1 ay sonra kontrol ıcın kan degerlerıne bakılabılır. ve bu sure ıcerısınde yaralanmamasına da dıkkat etmekte fayda var . ve 1 ay kı kontrolden sonra daha dusuk vb gıbı durumlar cıkarsa o zaman esas nedenı arastırılabılır .

23 Ekim 2018 18:08