YZ
Soru Sahibi
12 Nisan 2020 15:00

Kedi Doğumu

Erdi Bey merhaba. Bundan yaklaşık 7 hafta önce bahçede baktığım kedimin hamile olduğunu farkettim ve birkaç güne kadar doğum yapacağını düşünüyorum.Ama kedim çok küçük en fazla 7-8 aylık ve zayıf :(( . Doğumda zorlanır mı ? Bizim müdahale etmemiz gereken bir durum oluşabilir mi ya da o durumlar nelerdir? Ona bir şey olacak diye çok korkuyorum bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Doğum için çok çok erken , bir kliniğe götürün muayene edilsin gebe olup olmadığını sadece karnına bakarak anlayamayız.Gebeyse doğumunuda klinik takip etmeli.

12 Nisan 2020 16:30
YZ
Soru Sahibi

Kesin olarak gebe. Karnı iyice şişti memeleri belirginleşti ki zaten yavrular hareket ediyor dışarıdan bile belli oluyor hareketleri artık. Çok küçük olduğu için korkuyorum doğumda bir şey olacak diye. Bu kadar küçük bir hayvan sorunsuz bir şekilde doğum yapabilir mi? :(

13 Nisan 2020 13:42

Sanmıyorum doğum İçin gereken pelvis çapı dar olacaktır.Mutlaka veteriner hekim gözetiminde olsun müdehale edilebilmesi için.

13 Nisan 2020 16:38