SD
Soru Sahibi
9 Kasım 2021 11:05

Kayinvalide sorunsalı

Hocam merhaba,2 yillik evliyim esimle cok mutluyuz,1 tane cocugumuz var. Normalde kayinvalidemle aramizda problem yoktu,fakat baaindan beri nerdeyse gun asiri gorusuyorsuk. Ben bu durumdan hosnut degildim,cunku yuzgoz iliskileri sevmiyorum biraz mesafe olmasi gerektigine inaniyorum. Ailevi konularla ilgili tqrtisma cikti aramizda.ben durumu anlatirken kendisi saygisizca davrandi,aileme kadar olur ilmaz haddini asan laflar soyledi.ben terbiyemi bozmadan uzaklastim. Esimden benden yana.2 ay kadar gorusmesik.torun gostermek icin mecburwn gorusuyorum.ama soguk davraniyorum,soru sorarsa cevap veriyorum.o kadar. Fakat sotledikleri aklima geliyor,gelriliyorum.esim bile bana yerinde baska gelin olsa hayatta gorusmezdi dedi. Sorum su,sizce bana ve aileme saygisizca konusan,kayinvalideme karsi nasil bir mesafede olmaliyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Damla Su, kayınvalidenizle saygı çerçevesinde mesafe ile görüşmek en doğrusu olur. Aklınızdan atın, gerilmeyin. Ancak olumlu duygularımızın olduğu kişilere olumsuz duygu hissetmeliyiz. Size böyle saygısızca davranmış kayınvalidenize pek olumlu duygularınız olmadığını düşünüyorum. O nedenle olumsuz duygularınızı da sevmediğiniz kişilere böyle cömertçe dağıtmayın ;-)

10 Kasım 2021 14:48