ÜM
Soru Sahibi
12 Mart 2021 16:08

Karında guruldama ve ishal

Merhabalar hocam ben de 1 sene öncesinde makatta çatlak vardı ameliyat oldum geçmedi sonrasında fistül oluştuğunu söyledi doktor ameliyat oldum 3 ay oldu ameliyat olalı çok şükür suan iyiyim fakat karnımda sürekli bi guruldama ve sabahları dışkım çok yumuşak bazen ishal böyle olduğum zamanlar midem bulanıyor kendimi çok halsiz hissediyorum. Ameliyattan önce tomogrofi çekildi sonuçlar temizdi. Dışkımın sürekli böyle olması sıkıntılı mı

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Birşey söylemek zor;ama bazı tetkikler yapılabilir. 1.Dışkıda yağ tetkiki(direk kalitatif tetkik) 2.Dışkıda gizli kan ve parazit aranması 3.Bulantı olduğu için midede helikobakter pilori için endoskopik tetkik veya helikobakter pilori için dışkı tahlili Bu tetkikler yapılabilir ve bazı durumlar tespit edilirse tetkikler ilerletilebilir veya hiçbirşey bulunmayabilir,o zaman da endişe etmemen gerekir.

12 Mart 2021 18:01
ÜM
Soru Sahibi

Teşekkür ediyorum hocam bilgilendirmeniz için en kısa zamanda baktırmakta fayda var o zaman iyi günler dilerim

13 Mart 2021 10:56
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

👍👏🙏💐

13 Mart 2021 12:07