GS
Soru Sahibi
10 Ekim 2011 15:14

kararsızım yardımcı olun lütfen

mrb müge hanım ben sibel.28 yaşındayım.ve malesef dişlerimi düzeltme konusunda biraz geç kaldım ama çok istiyorum.alttaki dön dört dişim ufak ufak yana dönük ve bana sıkıntı veriyor.çok araştırdım her yaşta düzeltme şansı varmış.ama benim şöyle bir sorunum var.3 yıllık evliiyim ve bebek istiyoruz.ama tel taktırmakta istiyorum.aynı sıkınıtıy aynı anda yaşayabileceğimi sanmıyorum.tel taktırmayı ertelesem 30 yaşında olucam.o sattten sonra nasıl olumlu cevap alabilirim tedavi ile ilgili bilemiyorum açıkçası.hamilelikte problem olur mu diye merak ediyorum.? ya da bebek doğmuş olsa emzirirken kalsiyum eksikliği olur da dişlerimi etkilerse diş teli tedavisi sırasında.yardımı ihtiyacım var.lütfen beni yönlendirir misiniz. yüzyüze görüşmekte istiyorum.burdan bana yerinizi bildirir misiniz. şimdiden tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Müge Kökdamar (sandıkçıoğlu)
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba Sibel Hanım, Hamileliğin sorunsuz geçmesi durumunda ortodontik tedavi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Ama hamilelik sürecinizin nasıl geçeceğini bilemeyiz. O yüzden, her koşulda sorun olmaz diyemeyeceğim tabii ki. Dengeli beslenmekle ve ağız hijyeninizi gerektiği gibi sağlayarak, hamilelik ya da sonrasında hiçbir şekilde dişlerinizde, bunlara bağlı bir problem çıkmaz. Zaten bunları hayat boyu yapmanız da gerekir. Adres bilgilerim zaten burada var ama yine de yazayım: 1399 sok. No:15 Kat:5/15 Alsancak Ege sağlık hastanesinin ziyaretçi girişini olduğu sokak. *** *** ** sevgiler

10 Ekim 2011 15:47