mb
Soru Sahibi
16 Haziran 2017 05:42

Karaciğerde lezyon

Hocam yaşım 24 bel ağrısı için gittim ultrasonda karaciğer eki yapısı homojendir. Segment 7de 9x6 mm segment 1 de 7 mm çapında homojen ile uyumlu olarak değerlendirilen hiperakoik lezyonlar izlemiştir. Diye sorun çıktı doktor herkeste çıkabilir önemli değil dedi belki bende bile vardır dedi ama içim rahat değil hocam bunlar büyür mü büyürse nasıl tedavisi vardır 3 ay önce tomografide çıkmadı bu önceden yoktu daha sonra çıktı acaba büyüme ihtimali varmıdır büyürse nasıl tedavisi olur yardımcı olurmusunuz teşekkürle

1 cevap
Cevaplar (1)

Mrb; Muhtemelen Hemanjiomlarınız var. Bunlar kanserleşmez. Çok büyümezlerse ameliyatta gerekmez. Yani 20 cm gibi dev büyüklüğe ulaşırsa risk olur. Ancak Çok sık görülen bu oluşumlar binde bir oranında bile 20 cm gibi bir büyüklüğe ulaşmazlar. Küçük kaldığı sürecede hiç bir sorun yaratmazlar. Ultrasonda tesadüfi olarak görülürler

29 Haziran 2017 14:59