bm
Soru Sahibi
25 Kasım 2015 01:57

karaciğerde lezyon

sayın hocam esımde bulantı ve kusma ıle gıttıgımız acılde tomografı cekıldı ve raporda karaciğer sağ lob hafif hiperdens görünümlü inflame kolon segmenti ile uyumlu ancak süphelı mass lezyon 11*96mm kolonca?nekterekolit? karaciğer sağ lobda yer yer diffüz hiperdens görünüm sergileyen en buyugu karaciğer sağlob da 33*25 mm lezyon alanlar ızlenmıs olup muhteel karaciğer metastazi ıle uyumlu bırde safr kesesı lojunda milimetrik hiperdens alan izlenmiş olup muhtemel tas imajı ile uyumlu oldugu düşünülmüştür sonografik tetkik degerlendirme onerilir bunlar yazıyo hocam ve esımı hemen ameliyata alıcaklar pazartesı kafamda bırsuru soru var bunlar ne anlama gelıyo bızı neler beklıyo zor bı amelıyatmıdır simdiden tesekkurler cevap verırsenız cok mutlu olucam hocam esım 45 yasında bu arada

3 cevap
Cevaplar (3)

Kalın barsak kanseri ve kara ciğer é yayılma olmuş Ameliyat sonrası kemoterapi radyoterapi Alacak Tıp çok ilerledi Eşiniz tüm bu tedavilerden fayda görecektir Sabırlı olun içinizi rahat tutun

25 Kasım 2015 07:06
bm
Soru Sahibi

cok sagolun hocam cevapladıgınız ıcın bı soru daha sorabılırmıyım bu uzun ve zor bır surecmıdır cunku bızım 2 bebegımız var ve esım agır ıste calısıyo normalde evet calısamıcak belkı agır ıste ama ne kadar hastanede kalır bu surecte hocam

26 Kasım 2015 00:30

Uzun bir süreç olabilir.

26 Kasım 2015 09:00
bm
Soru Sahibi

cok tesekkurler hocam sagolun

27 Kasım 2015 01:51

Geçmiş olsun

27 Kasım 2015 07:23