ŞA
Soru Sahibi
13 Mayıs 2017 22:00

Karaciğer hemanjiomatozis

Karaciğer Sol lobi hipertrofik görünümde olup dalak superolateraline dek uzanım göstermektedir karaciğer kraniokadar uzanİMİ 173 mm ölçüldü (hafif hepatomegali) Karaciğer sağ ve Sol lobda çok sayıda farklı büyüklükte dağınık yerleşimli en büyüğü karaciğer Sol lob lateral segmenti düzeyinde 36×27 mm boyutà ulaşan t1 görüntülerde hipointens t2 görüntülerde homojen hiperintensiteyle karakterizé lezyonlar izlendi.kontrastli ve dinamik incelemede tanımlanan lezyonlarda ilerleyen fazlarda periferden santrale doğru gittikçe artış gösteren lobuler kontrastlanma izlenmektedir bu görünümler hemanjiomlarla uyumlu bulunmuştur (hemanjiomatozis)

1 cevap
Cevaplar (1)

Hemanjiomunuz var.Yılda bir Ultrason yaptırın gerekirse Tomıgrafi yada MR çekilir

14 Haziran 2017 08:40