AU
Soru Sahibi
3 Kasım 2015 22:18

karaciğer enzimleri

hocam merhaba, kızım şu an 7 aylık. Kilo alımının yavaşlaması neticesinde yapılan kan tahlilinde (*** *** ** tarihinde) total kolesterol 209, ALT 75 ,AST 66 çıktı. Doktorumuz tahlilleri bir müddet sonra tekrar edelim dedi. bu süre zarfında beklenen şekilde kilo alımı oldu ancak sonuçlardan dolayı tekrar tahlil yapıldı. ikinci tahlil sonuçlarında (*** *** ** tarihinde ) total kolesterol 182, ALT 78, AST 66 çıktı. Bundan sonrası için ne yapmamız gerektiği konusunda bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar diliyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Çocuğunuzu ben takip etmediğim için takip eden doktorunuzun önerilerine göre hareket etmeniz gerekiyor

4 Kasım 2015 09:36
AU
Soru Sahibi

Hocam çocuk doktorumuz sizin gibi bu alanda uzman bir doktordan görüş almamızı istedi. Yalovada çocuk gastroenteroloji uzmanı olmadığı için size danışmak istedim. Ayrıntılı tetkikler ya da sizin yapmak istediginiz baska bir sey varsa biz kızımızı getirmeye hazırız. Bu bilgiler ışığında sonuçları tekrar degerlendirebilirseniz cok sevinirim. İyi çalışmalar

4 Kasım 2015 21:26
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Görüş almak için çocuğunuzu görmemiz gerekiyor (ben veya başka bir arkadaşımız). Bu nedenle size uygun olan bir çocuk gastroenteroloji uzmanına başvurmanız uygun olur.

6 Kasım 2015 08:52