WR
Soru Sahibi
8 Nisan 2016 19:30

Kanser Teşhisi Konabilir mi ?

Hocam Merhaba, Elimizde yeni çektirdiğimiz bir film var kanser den şüpheleniyoruz. Fakat bizi takip eden doktor ancak salı günü filmi görebilecek bir analiz etme şansınız varmı acaba ? çok merak ediyoruz Filmde yazanlar Servical bölgede tiroid lojunda hipermatrobolik kitlesel oluşum izlenen; üstü mediastnde maligniti düşündüren diğer hipermatrobolik oluşumlar sağ vertial ve bilateral supraklavikuler lenfatik lojlarda metastatik karakterli hipermatrobelik lenfodamagiller gözlenen PET/CT çalışması Ayırıcı tanıda primer triod malignitleri lenfoma ve timoma gibi patojiler yer almaktadir.Histopatalojij inceleme önerilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Evet burada bir kanser şüphesi doğmuş ve bri parça alınması önerilmiş, hata da olabilir ama emin olmak adına önerilen tetkikin yapılmasını öneririm, şimdiden geçmiş olsun

8 Nisan 2016 23:35