KK
Soru Sahibi
1 Şubat 2021 19:44

kanser ameliyatı sonrası karın ağrısı

İyi günler Doktor Bey,52 yaşında bir bayanım.Endometrium kanseri hastasıydım.Evre 1A Grade 3. Mayıs 2019 yılında Robotik ameliyat oldum.TAH,BSO,PLA,PALA ameliyatı.Rahim yumurtalık ve lenf bezlerim alındı. 5 seans da Brakiterapi yapıldı. Ameliyatdan sonra sık sık hafif-orta derecede karın ağrım oldu, 3 ay öncesine kadar. Bir kaç sefer 1 hafta kadar süren yanmalı ağrı oldu ve yemekten sonra şişkinlik.Şimdi bunlar pek yok,ama market alışverişinde ağır taşıyınca her zaman karnımda biraz acı ağrı içerde gerilme oluyor.Ayrıca ellerimi karnımın üstünde tutamıyorum bi hassasiyet oluyor.Bunların hepsi ameliyatdan sonra oldu.Cuma günü 10 kg çok ağır taşıdım 4 gündür karnım ağrıyor.Cataflam,Arveles sadece biraz azaltıyor.Bıçak saplanması,iğne batması,Acı,Yanmalı,dikiş yerlerinin etrafında ağrı var,biraz sertlik,karnımın üst kısmına kadar.20 ay oldu ameliyat olalı neden ağır taşıyınca bunlar oluyor? Sık sık ağır taşıdığımdan kendimi yorduğumdan organlar zarar mı görmüştür veya iyileşmesi gecikmişmidir? Ne yapmalıyım? Size şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Dede
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Sayın hastamız Tüm batın MR yapılması uygun olacaktır Geçmiş olsun

1 Şubat 2021 21:56