TB
Soru Sahibi
29 Aralık 2017 00:57

Kanlı dıski

Hocam merhaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Eşim dün büyük abdestini 3 defa kanlı(ağrısız-berrak kan)bir sekilde yaptı,özür dileyerek söylüyorum tuvaletin suyu kıpkırmızi oldu.acil doktora gitti elle muayene sonucu basur yok denildi.kan tahlilleri temiz çıktı.bugün ise boyle bir durum yaşanmamis.sebebi ne olabilir?Yardıminız için çok teşekkürler.Saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Genç bayanlarda özellikle stres ve stres sonucu kabızlık meydana gelir. Kabızlık sonucu abdest alışkanlığının bozulması ve abdestin makat bölgesine yaptığı travmalar sonucu makatta yırtıklar meydana gelebilir. Muayene de rahatlıkla görülebilir. Ağrı kesici kremler ve abdest yumuşatıcıların kullanılması ile hızla iyileşir. Geçmiş olsun.

7 Ocak 2018 23:36