GH
Soru Sahibi
3 Kasım 2017 01:35

Kanal tedavisi

Iyi gunler kanal tedavisi yaptiriyorum 3hafta oldu ilk hafta sinirler temizlendi ve gecici dolgu yapıldı sabahinda disim şişti ilac kullandim azalma oldu haftaya tekrar gittigimde az bir sisme vardi pansuman yapilip tekrar geldim haftasina tekrar gittigimde hala sisme vardi yine pansuman yapildi 3kokludisim bir kanalın surekli tikandigini soyledi doktorum ve her gittigimde daha cok sisme ve aci oluyor nasil bi tedavi izlenir bu durumda ve sinirleri alinan dis tekrar siser mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Murat Ateş Yücekaya
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Kanal tedavisi yapılan dişin ilk defada şişmesi çok nadir olsada ara sıra olabilir daha sonraki zamanlarda olmaması lazım'. Aynı zamanda açılan kanalın tekrardan kapanması diye bir şey olamaz. Tabiki dişin en son halini gösteren filmde görmek lazım. Devamlı şışdiğine göre kanallarda kanal aleti kırılmış olabilir.

3 Kasım 2017 09:11