SM
Soru Sahibi
1 Şubat 2018 22:26

Kanal tedavisi olan dişime baskı uygulayamıyorum

İyi günler benim disimin kanal tedavisi olalı 2 gün oldu ama üzerine baskı uygulayamıyorum ağrı yapıyor ne yapmalıyım

4 cevap
Cevaplar (4)
Dt. Mert Börü
Diş Hekimi

Kanal tedavisi sonrası, diş ve çevre dokular tam olarak iyileşinceye kadar bu tür hassasiyetler olabilir ve bir kaç gün içinde azalarak kaybolur. Devam etmeşi durumunda, doktorunuzla irtibata geçin.

1 Şubat 2018 22:38
SM
Soru Sahibi

İyi günler benim kanal tedavisi olan dişimin kenarında yara oluştu ne yapmalıyım hala dişinin üzerine basamıyorum kanal tedavisi olalı 4 gün oldu

3 Şubat 2018 19:43
Dt. Mert Börü
Diş Hekimi

Merhaba, kanal tedavisi olan dişinizin üstüne hala basamıyorsunuz ama bir kıyas yapmak gerekirse şikayetinizde bir fark bir azalma var mı? Dişin kenarında oluşan yara Aft olabilir ya da enjeksiyon noktasında gelişen bir yara ya da bir enfeksiyon mevcut ise ona ait bir açılım noktası (fistül ağzı)olabilir. Hekiminizi ziyaret edip bir kontrol ettirebilirsiniz.

3 Şubat 2018 20:31
SM
Soru Sahibi

İyi günler tekrardan benim bu kanal tedavisi olan dişi benim dişi kanal tedavisi yapan doktorda normaldir zamanla geçer dedi Bide ben bugün azı dişimi çektirdimde bu kanama ne zamana kadar devam eder ?

5 Şubat 2018 10:20
Dt. Mert Börü
Diş Hekimi

Kanama 30 dakikadan fazla sürmez. Ama çekim yerini emerek kontrol yapmayın.

5 Şubat 2018 10:39
SM
Soru Sahibi

İyi günler benim dişimin üstü siyahlaştı gibi sanki çürümeye başlıyor gibi oyuk faln yok şuan sadece sanki çürümüş gibi leke var nasıl durdurabilir im bu çürümeyi ?

17 Şubat 2018 20:09
Dt. Mert Börü
Diş Hekimi

Dişte oluşan renklenmeye, sızıntı neden olur. Dışardan bir sızıntı yoksa (oyun yok yazmışsınız) içerden bir sızıntı olabilir. Yani tam temizlenmemiş bir pulpa dokusu(sinir dokusu). Doktorunuzla görüşün.

19 Şubat 2018 07:32