AA
Soru Sahibi
22 Aralık 2015 00:03

Kan tahlili hakkında

Hocam Merhaba. Nisanlm bir hastanede gebelik testi yaptırdı kanda. Sonucu 0.1 çıktı ama hocam sanki kanı az aldılar yani bir şırıngann yarısı kadardı alınan kan. Bu kan doğru sonuç için yeterli midir? Bir de kan testinde yanlış hesaplama sık olur mu? Iliskiden 45 gün sonra yaptırdı bu testi artık inanabilir miyiz? Teşekkür ederim şimdiden

1 cevap
Cevaplar (1)

Ahmet Bey kanda gebelik testlerinin doğruluğu idrardaki testlere göre çok daha yüksektir. Çok düşük miktardaki serum örneklerinde test çalışılabilir. Nişanlınızın son adet tarihi önemli. 10 günlük adet gecikmesinde Eğer gebelik varsa testin pozitif olma olasılığı yüksektir.

22 Aralık 2015 07:20