30 Haziran 2017 11:25

kalsiyum

İyi akşamlar hocam DVitaminim 14 çıktı kandaki kalsiyum 10.23 çıktı doktor D vitamini için ilaç yazmadı kalsiyumu yükseltir diye endokyonolojiye muayene ol dedi hocam kalsiyum değeri korkulacak miktarda mı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Çağlayan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Hayır değil. D vitamini tamamlanmalı. Bu durumda ekstradan PTH testini de yaptırın. Geçmiş olsun.

30 Haziran 2017 18:47