DA
Soru Sahibi
2 Eylül 2022 23:29

Kalpte üfürüm ve çarpıntı

Merhaba hocam 26 yaşımdayım geçen sene oluşan çarpıntı ve bayılma hissi sebebiyle kalp kontrolü oldum 1-2 kalp kapakçığında kaçak görüldü. Bu beni daha da endişelendirdi. Benim korkum kalp krizi geçirmek. Ailemde kalp hastalığı yok. Çarpıntı anında da kalp krizi geçiriyor korkusu yaşıyorum. Bazen metroya bile bilemiyorum orda kendimi güvensiz hissediyorum ya kalp krizi geçirirsem beni burada kim kurtarabilir diye düşünüyorum. Bu korkularım yüzünden Uçağa hiç binmedim, eğer uçağa binersem bu korkularım sebebiyle kalp krizi riskim var mı ? Beni bu konuda bilgilendirirseniz ve bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum hayatımı zindana çeviriyorum resmen. Kalbim de arada tekliyor:

1 cevap
Cevaplar (1)

Kalp kapaklarınızdaki durum şu haliyle kalp krizi yapmaz. Çarpıntı da çoğunlukla olduğu gibi eğer sadece kaygıya bağlıysa krize sebep olmaz. Ancak çarpıntının onlarca türü içinde sizinkinin hangisi olduğunu buradan bilemiyorum. Selamlar..

6 Eylül 2022 11:08