BS
Soru Sahibi
12 Ekim 2021 23:12

Kalp panik atak

Merhaba hocam. Benim sorunum çok mutsuz olduğum bir yıldan ve depremden sonra 2019 sonlarında başladı ilk. Bir sabah uyanır uyanmaz gözüm karardı ve tansiyonum 8/5 e düşmüştü sonra mide bulantisi terleme aniden baslayan *** *** ** nabiz ile acillik oldum gittiğimde ekg de 127 ye düşmüştü sinüs taşikardi çıktı. Tam 2 saat sürdü o çarpıntı sakinleştirici verip düşürdüler. Holter sonucumda aynı sinüs taşikardi cikti. O günden sonra 15 günde bir rahatsiz etti bu çarpıntilar bir anda 150 ye firliyordu ama nefes darlığı baş dönmesi vs yoktu. Gecmeyince 2 sene içinde 8 tane daha kardiyolog gezdim hep kalpte bisey yok stres, panik atak veya anksiyete diyip olduğu zaman yarım dideral iç dedi çoğu. Ama ben yarım kullanmadım zarar vermesin diye olduğunda hep çeyrek kadar kullandim. 45 dk sonra düşüyordu nabzım. 6 ay böyle carpintilarla geçti sonra tamamen düzeldi. Düzeldi derken yaşadıklarımı üzerimden atamadım sadece 1.5 sene öyle yüksek çarpıntı panigim olmadi. Ama şuan son 1 aydır yine başladı bu ara stresim arttı. Eger çok gergin ve heyecanli bir gün geciriyorsam nabzım yine birden hizlaniyor ve boğazım kuruyor hocam. Panikledikçe de kontrol edemiyorum çarpıntıyı. Bende dideral alıyorum mecburen çeyrek kadar. 30-45 dk içinde düzeliyor. Çok yoruldum artık gerçekten psikolojik degil de ritim bozuklugu olup bulamamış olabilirler mi hocam ? Panik atakta çarpıntı böyle aniden baslar mı? Napicagimi bilmiyorum artik kendimi kalp hastası gibi hissediyorum. Panik ataksa mesela 3 kez göz kararmasi yaşadım çarpıntı anında panik atakta göz kararmasi olur mu? Ne yapmam lazım hocam? İkna olamiyorum psikolojik olduguna.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Tanımlamalarınız çok güzel ve net. Panik atağını bu kadar güzel kitabi Bir tanımlamasını yapmanız çok güzel. Sizin bir psikiyatri uzmanından profesyonel yardım almanız gerekmektedir.

2 Kasım 2021 16:43
BS
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam psikiyatriden randevu aldım. Rica etsem bununla ilgili önerebileceğiniz kitap var mı peki?

2 Kasım 2021 17:41

Panik arak üzerine yazılmış bir kaç kitap var. Nihat kata beyin ki olabilir.

1 Aralık 2021 09:01
Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Uzm. Dr. Sıtkı KARACA Psikiyatri

Yazar toplam 180 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sosyal medyada takılmak Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Dispraksi? Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Psikolojik Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Secita kullanımı Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Sosyal Medya Travması Uzm. Dr. Sıtkı KARACA
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube