sg
Soru Sahibi
15 Nisan 2016 17:57

kalp krizi sonucu beyine oksijen gitmiyor

merhaba ahmet bey kayinpderim 3 gun once 3ncu kez kalp krzi gecirdi bunun sonucunda kalbi durdu ve beyine 10 dk oksijen gimemis halen oksijen gidip gitmedigini bilmiyorlar fakat umut yok diyor doktorlarimiz makinaya bagli nefes aliyor ve makina ile kalbi atiyor bu durumlarda bize donebilir mi yasama ihtimali nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Eroğlu
Anestezi ve Reanimasyon

Öncelikle geçmiş olsun. Beyin fonksiyonlarını nörolojik muayene, tomografi, MR ve benzeri tetkiklerle ortaya koyduktan sonra daha net bir şey söylenebilir.

16 Nisan 2016 21:18