TF
Soru Sahibi
30 Ekim 2019 19:22

Kalcada kist

Merhaba sol kalca agrısı ile cekilen mr sonucu şu sekilde raporlanmıştır. Sol koksofemoral eklem mesafesi duzeyinde minimal effuzyon mevcuttur.Sol koksofemoral eklem mesafesi inferioru duzeyinde 8mm capinda paralabral kist-bu duzeyde yirtigi temsil edebilecek gorunum mevcuttur.Bu durumun tedavisi nasil gerceklesir yanma seklinde agrilarim mevcuttur.ileri dogru bu kist bolgesi veya farkli bir yerinde kireclenme yada femurbasi kisminda avn gorulebilirmi cevabiniz icin tesekkur ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tahir Altan Külekçioğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

MERHABA. SİZİ MUAYENE ETMEDEN VE MR GÖRÜNTÜLERİNİZİ GÖRMEDEN SORULARINIZA CEVAP VERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL. SİZİ MUAYENE EDEN VE TETKİK İSTEYEN DOKTORUNUZ ZATEN GEREKLİ AÇIKLAMAYI SİZE YAPACAKTIR. GEÇMİŞ. OLSUN.

1 Kasım 2019 09:16