AY
Soru Sahibi
21 Ocak 2013 11:18

Kalça usg

Merhaba doktor bey 2aylık oğlumun kalça ultrason sonuçları su sekilde Her iki femur başı acetabulum içindedir. Acetabuler labrum femur başını sarmaktadır. Acetabulum kemik gelişimi normaldir. Acetabuler derinlik yeterlidir. Femur başı santralinde ossifikasyon gelişmemiştir. Graff değerlendirmesinde kullanılan alfa ve beta açıları sırası ile sağda 60/51 solda 56/61 derece olarak ölçüldü. Dinamik incelemede suluksasyon veya laksite lehine bulgu saptanmadı. Sonuç: sağda tip1 a solda tip II a ile uyumlu kalça usg bulguları ; ilk üç ay fizyolojiktir. Üçüncü ayın bitiminde radyolojik kontrol önerilir. Ortopedist muayenesinde ise alfa beta açıları sağda alfa 50 beta 60, solds alfa 60 beta 61 derece çıktı. siz Ne önerirsiniz? Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İbrahim Tuncay
Ortopedi ve Travmatoloji

Yasemin Hanim, Ilk muayeneyi yapan hekim arkadasin tedavisine devam edin. Dr I Tuncay

27 Ocak 2013 12:30