DH
Soru Sahibi
18 Ekim 2013 10:18

kalça protezi amaliyatı

hocam anneme kalça protez takıldı yaşı 78 kilo 85 15 gün önce amaliyat oldu şimdi basamıyor ayağının üzerine acıyor diyor napmamız lazım yada tekrardan çıkmış olsa protez yerinden çok ağrı yaparmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Şadi Kılınç
Ortopedi ve Travmatoloji

Kontrol grafisi çekilmeli, ama ameliyat sonrası süreç çok erken bu nedenle ağrıların ameliyat insizyonuna bağlı olması ihtimali yüksek. Tekrar çıkık durumunda ilk kırık gibi ciddi ağrı ve hareket kısıtlılığı bacakta şekil bozukluğu olur... Geçmiş olsun

23 Ekim 2013 00:50