ŞS
Soru Sahibi
3 Mayıs 2019 23:29

Kalça eklemi prp uygulaması

İyi akşamlar hocam Her iki kalçamda da pincer tipi fai ( kalça eklemi sıkışma sendromu) mevcut Uzun yıllardır ağrı batma eklem takılması kilitlenme gibi durumları yaşıyordum fakat son zamanlarda kasığa yakın bölgelerde uyuşma ve her adımda yırtılma hissi bazı bacak hareketlerinden snr bacağımı normal pozisyona getirmede birkaç saniyelik his güç kaybı yaşıyorum fizik ortopedi doktoru tek çaren ameliyat derken fizik tedavi doktoru prp denemeliyiz diyor Sizin öneriniz nedir az da olsa bilgilendirirseniz çok sevinirim ameliyat için de tedirginim prp için de bu yüzden görüşünüz önemli bnm için

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

merhaba bended FAI var.opere oldum artroskopik olarak simdide PRP yaptiriyorum.yasiniz kac bilmiyorum ama kliniginiz kotu gibi.eger sıkısma fazla ise cam varsa labrum yirtigi varsa artroskopik operasyon gerekebilir. cok kotu degilse PRP yada kikirdak ignesi yapilabilir. sizi gormeden net bir sey soylemem zor

4 Mayıs 2019 16:40
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

merhaba bended FAI var.opere oldum artroskopik olarak simdide PRP yaptiriyorum.yasiniz kac bilmiyorum ama kliniginiz kotu gibi.eger sıkısma fazla ise cam varsa labrum yirtigi varsa artroskopik operasyon gerekebilir. cok kotu degilse PRP yada kikirdak ignesi yapilabilir. sizi gormeden net bir sey soylemem zor

4 Mayıs 2019 16:48