YM
Soru Sahibi
17 Eylül 2014 09:42

kakada ara sıra kan

Merhabalar hocam, 2aylık bir erkek bebeğimiz var,3500g 50cm doğdu,şu an 5800g 58cm,herhangi bir huzursuzluk ağlama uykusuzluk gibi şikayetlerimiz yok sadece anne sütü alıyor.biz tıp fakültesi olmayan bir ildeyiz,bizim problemimiz kakamızda arada sırada yani 2-3 günde bir bezimizde kakamızda kan görülmesi kılıç şekilde küçük ince parçalar.benim sorum şu eğer gıda alerjisi ise neden bir gun boyunca yaptığı 5-6kakadan sadece birinde bu şekilde kan olması?( kansız kakasında gizli kan negatif çıktı)biraz daha takip edelim mi yaklaşık 4 haftadır boyle toplamda 5 kere boyle kaka yaptı.teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Poposunda yırtık yoksa büyük olasılıkla anne sütü aracılıklı proktokolit dediğimiz durumdur. Problem yaratmaz ama kanın yokolması için diyet gerekir. Size en yakın gastroenteroloji Antalya'da ; Prof. Dr. Reha Artan'ı öneririm...

18 Eylül 2014 10:29