MY
Soru Sahibi
15 Ağustos 2021 00:01

İyi günler hocam

Hocam gunaydin 2 yıl evvel BT cekildi Sonuç:28/20 mm hiperplazik Timus bezi izlenmistir. Sağ ak üst lob da 4 mm Lik nodül izlenmiştir. 1 yıl sonra tekrar BT çekildi Sonuç:en belirgin seviyede 13 mm ulaşan üçgen şeklinde lobule konturlu Timus gland bezi izlenmistir. Sağ ak üst lob da 3 mm subplevral nodul izlenmistir. Bugün 2 yıl sonra akciğer grafisi çekildi 2 yönlü filminiz ayni 1 sene önceki ile gördüklerim aynı ama tomografi de belli olur dedi. BT ye kontrole gerek var mı doktor büyüğünü düşünmüyorum ama son kez çekebiliriz dedi. Sigara kullanmıyorum

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Merhaba. Sen daha önce de bana bunları yazmıştın. hiçbir önemi yok. unut gitsin. boşuna da radyasyon alıp durma. Geçmiş olsun.

15 Ağustos 2021 00:16
MY
Soru Sahibi

Evet hocam ben sizi dinliycem ve bir daha baktirmayacagim karşılıksiz vakit ayırıp ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyiki varsınız 🍀🍀🍀🍀

18 Ağustos 2021 08:34
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Sağlıcakla.

18 Ağustos 2021 08:42
MY
Soru Sahibi

Hocam merhaba kovid oldum 9. Günüm arada öksürük oldu ateş ve tat koku gitti ama çok.az öksürük 3_5 kere kadar şuan iyiyim şükür.akcigerimde 3 mm Lik nodül vardı kovid nodülü büyütüp bı zarar vermismidir kontrol ettirmeye gerek varmıdır. İyi geceler hocam

19 Ekim 2021 00:04
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Merhaba. Gerek yok.

19 Ekim 2021 04:37