GF
Soru Sahibi
5 Nisan 2011 09:09

iyi günler hocam folikül çatlatma iğnesi olduktan sonra mutlaka çatlar mı?

iyi günler hocam folikül çatlatma iğnesi olduktan sonra mutlaka çatlar mı? bunu kendimin hissedeceği bir belirtisi var mı? çatlama iğnesinden sonra 25saat sonra yumurta akı gibi biri büyük birkaç tane küçük akıntı gibi bişeyler düştü 48 saat sonrada karnımda inanılmaz şişlik ve hafif ağrı var bunlar iyi yönde belirti mi? aynı sizin bir hastaya sorusunda söylediğiniz zamanlarda da birliktelik oldu gebelik için umut edebilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Levent M. Şentürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

48 saat sonra olan sikayetler kesinlikle iyi belritilerdir. Yuksek olaslikla catladigini gosteriri ama tabi kesin olarak ultrasonla bir hekim bakinca anlasilir. Genelde catşama igneden 36 saat sonra olur. Gebelik icin umut edebilirisniz. Ama ck da umutlu olmayin cunku her sey yolunda gitse bile bunun olasligi %10-15 civarindadir. Normal haytatta da bu boyledir zaten

5 Nisan 2011 21:49