OA
Soru Sahibi
4 Ağustos 2020 18:02

İyi günler - Boğaz iltihabı

Merhabalar Hocam sormamda sakınca yoksa, doktor boğaz temizleme isteği, iltihabı ve geniz akıntısı şikayetlerimden dolayı mevsimsel alerji tanısı koyup bana Deloday Plus 60/2.5 mg Efervesan Tablet verdi. Sizce bu ilaç organlara kalıcı hasar verebilir mi, zararlı mıdır? Rica etsem düşüncenizi yazar mısınız? Şimdiden çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tahir Akdeniz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim.Allerji ilaçlarının tedavi edici değil baskılayıcı etkileri vardır.Bu yüzden zaten zarar görmektesiniz kullandığınız sürece.Bir de kimyasal yan etkileri var tabi ki.Sizin semptomlarınız da zaten pek allerjiyi çağrıştırmadı bana.Sanki gırtlak reflüsü gibi geldi.

24 Ağustos 2020 11:03