pc
Soru Sahibi
30 Mart 2021 16:17

işitme kaybı

merhaba doktor bey ben iki kulağım için de işitme cihazı kullanıyorum.yalnız bir süredir cihazdan eskisi kadar fayda sağlayamadığımı farkettim.cihazı aldığım yere gittim.odyo testi çok detaylı yapılmasa da teste göre ilerleme var denildi ve bu ilerleme kısa sürede meydana geldi. ben bir süredir sigara kullanıyorum bunun işitmeye etkisini araştırdım bir kaç makale okudum.benim artış sebebim de sigaradan olabilir mi?ve sigarayı bıraktığım zaman etkisi olurmu? çünkü cihazım bazen çok iyi duymamı sağlıyor.yürüyüş yaptığım zaman falan hava yollarım açıldığı zaman iyi oluyor ama sonra yine az gelmeye başlıyor ses.cihazda bir sorun çıkmadı.yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba çağla Çok geçmiş olsun, ayrıntılı birşey söylemem için sizi muayene etmemiz lazım Sigara yı brakmanı kesinlikle tavsiye ederim, Egzersiz ile iyileşmen Östaki borusuna bağlı olabilir Selamlar

30 Mart 2021 20:55