MG
Soru Sahibi
21 Şubat 2021 10:07

İnfertilite

Yaş 28..18 aydır gebe kalamıyorum. 21 günde bir, duzenlı adet. Adetım 5 gun iken son 1 yıldır 3 güne düştü. Adetın 3. Günü sonuclar fsh 7,5 /LH 4.6/ prolaktın 20/ e2 40/ tsh 3.5/antıkor negatif. serbest t4 1.11/serbest t3 ise 3/ adetın 21. Günü progesteron 7,8/ AMH 1.66..Hsg temiz. Esımın semen analızı normal. Bır negatif aşılamam var. (Klomen ve çatlatma ıgnesı) ancak benım yumurtam zaten olusup catlıyormus kendılıgınden. Adetin 9. Günü endometrıum 5 mm. Tsh 3,5. 6 aydır 50 mg levotıron kullanıyorum. Endometrıum ıncelıgı ve tıroıt (3,5) değerim gebelıgı engelliyor olabılır mı? Bu arada 2. Asılamam e2 degerım 1060 olduğu ıcın ıptal edıldı. Klomen çok uyarmış dedı doktor aşılamayı ıptal ettı ve ılıskı de yasak dedı. Yasak demesine rağmen esımle denedık yıne gebe kalamadım bu ay.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Rahim filminiz yok sanırım öncelikle rahim filmi çektirin

25 Şubat 2021 12:25
MG
Soru Sahibi

Rahım fılmı temız

25 Şubat 2021 20:09
Op. Dr. Murat Erdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Basit tedavilerde gebelik elde etmek biraz sabır istiyor denemeye devam

26 Şubat 2021 12:00