MG
Soru Sahibi
15 Şubat 2021 00:22

İnfertilite

Yaş 28..18 aydır gebe kalamıyorum. duzenlı adet goruyorum. Adetın 3. Günü fsh ,LH, prolaktın, e2, tsh, serbest t4, serbest t3 normal. Tıroıt antıkorları negatif. adetın 21. Günü progesteron 7,8/ AMH 1.66..DHEA SO4 376/ total testosteron 29/ serbest testosteron 2,4/ 17 OH 0,74/( ergenlıkte tüylenme sıkayetı ıcın tedavı gördüm herhangı bır şey sebep gosterılmedı doğum kontrol hapı kullandım ergenlıkte) Hsg temiz. Esımın semen analızı normal. Bır negatif aşılamam var. İlaç kullanmama rağmen Tsh 3,5. (6 aydır 50 mg levotıron kullanıyorum.) tıroıt (3,5) ya da DHEA SO4(376) ınfertılıte sebebim olabılır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nuri Haksever
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Muhtemelen hücrelerde mikrobesin eksikliği mevcut. Crs yapılmasını öneririm

15 Şubat 2021 08:41