YA
Soru Sahibi
16 Temmuz 2018 17:59

iMPLANT TEDAVISI

Merhaba, Ben Babam adina sizlerden bigli almak istiyorum. Kendisinde sadece 1 dis kaldi ve implant tedavisine basvurmak istiyor. Böyle bir Tedavi ortalama nekadar tutar? Sizler adina da bilgi almak ve tecrübelerinizi ögrenmek isterim. Kac kez implant tedavisi yaptiniz ve bu konuda basarilariniz nekadar? Implant tedavisi icin, bir egitim (seminerler, toplantilar veya kurslar) nezamandan beri katilirsiniz ve devamli katilirmisiniz? Kullandiginiz Implant markasi hangisidir, hangi ülkeden getirlirler?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ender Burhanoğlu
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

İyi günler. Babanızın tedavisi ile ilgili farklı tedavi seçenekleri mevcut olup her birinin maliyetleri çok farklılık arz etmektedir. Bu konuda en doğrusu randevu alıp muayene olmanız ve yüz yüze konuşarak bilgilendirilmenizdir. Uzmanlık alanım ağız diş ve çene cerrahisi olduğu için uzmanlık eğitiminin 3. yılından itibaren implant tedavisi yapmaktayım. Son üç yıldır da kendi kliniğimde yoğun olarak basit ve komplike implant cerrahileri (implant yerleştirme, kemik tozu ekleme, implant çevresi yumuşak doku cerrahisi, estetik bölge implant cerrahisi vb.) gerçekleştirmekteyçm. Mezuniyet sonrası eğitim kapsamında gerek Ağız Diş ve Çene Cerrahisi derneklerinin gerek özel eğitim kurumlarının toplantı, kurs ve sempozyumlarına katılmaya özen gösteriyoruz. Genel anlamda implant tedavisinin başarı oranı sağlıklı bireylerde %90’ın üzerindedir. Kendim için böyle bir çalışma yapmadığım için net bir bilgi vermem mümkün olmamaktadır.

24 Temmuz 2018 23:18