HY
Soru Sahibi
2 Aralık 2022 02:09

ilaç etkisi

Hocam merhabalar ben 2 yıldır paxera kullanıoyrum deprem sonrası panik bozukluğu sebebiyle doktora gittim çarpıntı ve nefes alamama gibi şikayetlerim vardı son 1 senedir 3o mg kullanmaktayım ilacım bittiğinde eczaneden 1 hafta sonra tekrar aldım ama ilacı kullanmadığım 3. günde çok kötü oldum çarpıntı göğüs ağrısı mide bulantısı baş ağrısı sanki başımda yılan tıslıyor gibi oluyor inanılmaz bir sersemlik hissiyatı yaşadım 3 gün kullanmadım diye bu kadar kötü olmam normal midir sizce ? zamanında ilacımı unuttuğum için düzensiz kullanmıştım 2 gün içip 1 gün içmemek gibi neden bu kadar kötü oldum anlayamadım

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhabalar. Paxera yarılanma ömrü kısa olan bir antidepresandır. Bu nedenle özellikle yüksek dozlarda aniden kesilmesi durumlarında belirttiğiniz şekilde çekilme belirtileri yapabilmektedir. İlacınıza ara vermeden düzenli kullanmanızı ve tedavi sonlandırılacağı zaman yavaş yavaş doz azaltılarak kesilmesini öneririm. İyi günler dilerim.

3 Aralık 2022 09:32
Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca Psikiyatri

Yazar toplam 44 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Concerta Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Desyrl 50 mg -Redepra Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Otizmli abim Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Faverin Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Merhaba hocam Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube