KS
Soru Sahibi
21 Şubat 2020 00:06

İğne sonrası kalçada sertlik ve uyuşma hissi

Merhabalar 5 gün önce regl sancısıyla gittiğim hastanede kalçamdan iğne oldum. Kalçamda önce hissizlik ve sonrasında sertleşme hissettim. Herhangi bir kızarıklık veya morarma yok. Hastaneye kontrol için gittim ve cerrahiye yönlendirildim doktor bey apseden şüphelenerek el ile muayene etti ve şuan için oluşmadığını dile getirdi ve oluşmaması içinde antibiyotik yazdı. Hala korkularım var sertlik ve uyuşma hissi geçmiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

İnjeksiyon sonrası komplikasyonlar nadir olmasına rağmen konfor bozucu bir özelliğe sahiptir. Yumuşak doku içine kanama, yağ nekrozu, infeksiyoni abse ve sinir hasarları bu komplikasyonlar arasındadır. Kızarıklık ve şişlik yumuşak dokuda infeksiyon ya da abseye işaret edebilir. USG ile kontrol edilerek abse ekarte edilebilir. Eğer abse mevcutsa drenaj yapılması şarttır. Yalnız infeksiyonun olduğu durumlarda antibiyotik tedavisi ve eu de gulard solusyonla antiinflamatuar tedavi 2 hafta devam etmelidir. Kanama durumlarında genelde kendiliğinden durur ve 1 haftaya emilir. Sinir hasarlarında genelikle tam bir tedavisi olmamakla birlikte fizik tedavi ve B12 vit tedavisi uygulanabilir. Çok geçmiş olsun.

25 Şubat 2020 18:02