SA
Soru Sahibi
20 Mart 2012 17:23

idrar yolu enfeksiyonu

kızımda idrar yolu enfeksiyonu vardı ultrason çekildi 3mm çapında hiperekoik kalkül imaj izlendi yazıo bu ne demek tedavisi nasıl ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hale Yener
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Arzu hanım merhaba. Ultrasonda görülen hiperekoik imaj taş olabilir. Böbrekte veya idrar yollarında taş enfeksiyona zemin hazırlayabilir. Bu nedenle nefroloji uzmanının izleminde kalmanızı öneririm. Bazen ultrasondaki görüntüler yanıltıcı olabilir, gerekirse tekrarlanır veya başka filmle doğrulanabilir. Sağlıklı günler dileğiyle.

21 Mart 2012 14:24