YE
Soru Sahibi
21 Şubat 2018 13:43

Idrar yolu enfeksiyonu , at nali bobrek

Merhabalar 23 yasindayim ve at nali bobrek teshisim var. Yaklasik 2 3 aydir suren bir idrar yolu enfeksiyonu ara ara kanamali idrar ve sık idrara cikma hissiyatim var. Gittigim uroloji bolumunden herhangi bir sonuc elde edemedim. Bu sorunlarim at nali bobrekten kaynaklaniyor olabilir mi? Tedavisi mumkun mu bilgi rica edebilir miyim? Simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mukadder Ayşe Bilgiç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba Elif Hanım, at nalı böbrek enfeksiyona yatkınlık oluşturabilir ancak başka bir çok faktör de etkili olmaktadır. Şeker hastalığı varlığı, evlilik durumu gibi.. İdrar yolu enfeksiyonu tedavi edildikten sonra koruma amaçlı uzun süreli antibiyotik tedavisi uygun olacaktır.

6 Mart 2018 15:04