AA
Soru Sahibi
14 Eylül 2022 00:16

İdrar yolları mikrobik sorunu-alt karın bölgesi problemi-cybh

Merhaba hocam 10 sene öncesi şüpheli ilişki sonrası birçok kez anti hiv , hiv ag/ab hepatit b , hepatit c vdrl testleri ,hsv, negatif sonuçlar almıştım . ıdrar sperm kültürleri üreme olmadı. Ancak 1 ay önce İstanbul'da bir labaratuarda idrar ve penis sürüntüsü PCR testi yaptırdım sonuç şöyle Gardneralla vaginalis 10'4. Oraninda saptandı. Bakteriyel vajinoz kaynaklı fırsatçı patojenler 10'4 oranında saptandı. ( Erkeğim bu arada ) Devam eden şikayetlerim Sürekli idrara çıkma, idrar yolları ağrısı, sürekli makat bölgesi dolgunluk hissi, makattan sesler , alt karın bölgesi hareketligi sesleri ağrısı , bağırsak sesleri, karaciğer bölgesi sağ taraf ağrısı , sürekli koyu renkte idrar, dil üzerinde çıkan pamukçuk olusumlari, büyük tuvalet geldiğinde kasık idrar yolları ağrısı, diz kapağı eklemleri catirdamalari, ayak kemiği ve el bilekleri kemik catirdamalari , alt karın bölgesi hareketliligi , makatta sürekli diski hissi, sürekli gaz var,.Bu saydıklarım yukarıdaki test sonucu ile bağlantıli olabilirmi ? Sürekli antibiyotik kullanıyorum eczaneden alıp çare bulmak için ,,, tetradox, monodoks, Cipro, sulcid, Tarivid, piyeloseptyl, levonat,flagyl, biteral, bactrim 2 ser kutu kullandim.ama çözüm yok Ne yapmaliyim yol gosterirmisiniz hocam çok çaresiz kaldım. Enfeksiyona git demeyin .psikolojik deyip gönderiyorlar.üstelik benzer belirtiler esimdede var napayım lütfen yardımcı olur musunuz?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba. Oncelikle cok gecmis olsun. Kulturde ureme olmasi antibiyotik tedavisi gerektirir ancak sizin sikayetlerinizin buna baglanmasi da zor gorunuyor. Iyi bir uzman tarafindan tedavi ve takip oneririm bu durumda.

15 Eylül 2022 11:35
AA
Soru Sahibi

Kültürde üreme olmadı ancak PCR da gardneralla ve fırsatçı patojen saptandı hocam. Hangi birime goruneyim .enfeksiyon a gidiyorum psikolojik deyip yolluyorlar.tomografi yaptırmıştım karaciğer görüntüleme sorun çıkmadı. Bir patojen mikrop etkisinde olduğun kesin , bunu anlamak için doktor olmaya da gerek yok.ama yok çözüm nasıl bulacağım şaşırdım kaldım hocam.

15 Eylül 2022 14:41

Dedigim gibi Iyi bir urolog tarafindan tedavi ve takip gerekir. Gecmis olsun..

15 Eylül 2022 17:49
Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Prof. Dr. Ahmet Gökçe Üroloji

Yazar toplam 174 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
hpv Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Penis başıdaki çatlaklar Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Azospermi Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Zevk suyu yaşama süresi Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Saatlerce süren mastürbasyon Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube