öS
Soru Sahibi
13 Ekim 2021 22:20

İc camasiri uzerinden

Ben yaklasik bir bucuk ikiay once ertes 72 hapini kullandim 10 augustos reglimdi ve duzenimi degsitir ara kanamadan sonra diger asil regl 21 gun gecikti ve ben 21 eylulde dort gun suren kanama yasadim jinekologa gittim hormon testi yaptdim prolaktini yukseltmis gecen sene de farkli zaman araliklarinda uc kez ictim asiri korkum var cunku bakireyim ve ogrenciyim. Dun de boyle bir durum yasadim yeni adetimi 21 ekime gore hesaiyprum tahmini ama yumurtlamam bilmiyorum gun olarak 12 ekimde yaklasik dokuz on gun kala tek gecelik bir beraberligim oldu ama gercek bir birlesme olmadi bende iki kat ic camasiri vardi biri dantelli ince onun uzerine naylonumsu normal kulotim vardi bana oral.yapti ve islandim gunluk pedimde baya islaklik vardi sonrasjnda yan tarafimda kendi kendini bosallti ve elimle ben de yardim ettim elime zevk sivisi sperm geldi hemen gittim bir yere degmeden gittim yikadim sabunla sonra karanlikta emin degilim ic camasirimda islaklik var biraz ama bendeki islaklik varda o yaoarken yanimda bana da degdi mi korktum gittim ciakrdim camasiri sivi sabunla ozel bolgemi yikadim sicak suyla o da dus aldi temizlendi. Bir saat sonra da bana bpksirla surtundu bende yine ayni kilot vardi oyle ama bosalma bir daha olmadi. 24 saat gecti ben hap ertesi gun hapi almalimiyim. Duzenim bozucak ama boyle ihtimal varsa da icmek istoylrum cunku ailemin anlatamam doktora bile cok utaniyorum ogrenciyim bir hata yaptim. Camasirdan sperm gecse yumurtlama gunu diyelim ki hemen hamile birakir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba bu şekilde gebe kalmazsınız. Fakat bu kadar sık ertesi gün hapı da kullanamazsınız. Yılda 3 den fazla kullanımı önerilmez. Zaten koruyuculuğu da korunma yöntemleri kadar yüksek değildir. Bu kadar sık korunmaya ihtiyaç duyuyorsanız düzenli bir korunma yöntemi kullanmalısınız. Sağlıklı günler dilerim

15 Ekim 2021 10:51