BY
Soru Sahibi
21 Mayıs 2019 18:37

IBS ve candida

Merhaba Tarkan bey, size bir şey sormak istiyorum. Benim aşırı antibiyotik kullandığımdan dolayı idrar kültürümde candida adındaki mantar görüldü. Ben huzursuz bağırsak sendromu hastasıyım yaklaşık 3 aydır devam ediyor ve ara sıra şikayetlerim düzelip tekrar stressle nüksediyor. Şu sıralar fazlasıyla kas veya eklem ağrılarım var özellikle göğüsüm, kolum ve bacaklarımda. CRP oranım 0,1 çıktı. Eğer bu mantar kanıma karışsa CRP oranım bu şekilde düşük çıkar mıydı acaba? Veya huzursuz bağırsak sendromum olması bu mantarın kana karışmasına yardımcı olur mu? Mesleki hayatınızda başarılar dilerim. Umarım cevap verirsiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Mantar kanınıza karışsa crp yüksek çıkardı. Huzursuz bağırsak sendromu ile bir ilgisi yok.

23 Mayıs 2019 19:48