UO
Soru Sahibi
26 Şubat 2021 23:07

Huzursuzluk çarpıntı düşünceler

Hocam iyi günler ben ocak ayının 15inde psikiyatriye çıktım. Hocam benim sorunum sürekli kaygı yaşamam her gün çarpıntı yaşadığımı düşünmem yaşadığım kaygıları insanlar farkediyor mu diye sürekli kasılmam el titremesi yani kısacası sürekli bu durumlardan kurtulamayacağım düşüncesi. Ayın 15 inde lustral 50 mg başladım. İlk bir hafta çok daha kötü oldum sonra rahatladım biraz fayda ettiğini farkettim. Ama ilaç bitmesine yakın belirtilerim yine ağırlaştı. Bir ay sonra ki kontrolümde doktorum dozumun yetersiz olduğunu ve 100 mg kullanmaya başlayınca rahatlayacağımı söyledi. Doktorumun dediği gibi oldu 100 mg geçince ikinci günden bile rahatlamaya başladım bir hafta rahattım dedim ki yenicem bu durumumu yalnız sanki yine hafiften hafiften şimdi yine huzursuzlukla birlikte iyileşemiyorum rahat olamıyorum çok daha kötü olucam şuan ki ilaçlar bile etki etmicek düşünceleri var. Acaba yine mi doz yetmedi ya da en az iki hafta felan geçmeli mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Her doktorun uygulaması farklıdır. Sizin durumunuzda Lustral'e külliyen yanlış diyemem, kullananlar vardır. Benim ilacım farklı olurdu ve psikoterapinin spesifik (rahatsızlığınıza özgü) bir tipini de yoğun uygulardım üzerinizde.

27 Şubat 2021 03:35