KS
Soru Sahibi
2 Ekim 2020 18:06

HSIL CIN3 TANISI

Hocam merhaba 2 ay evvel gebelik isteğim üzerine devlet hastanesinde muayene oldum. Smear testimde anormal hücreler görüldü ve rahimden parça alındı. Çıkan sonuç HSIL - CIN3. Dr endişe etmeme gerek bir durum olmadığını, leep işlemi yapılması gerektiğini iletti.Ortalama cevaplar aldığım için tatmin olamadım. Leep işlemi sonrası gebe kalmada bir sorun yaşar mıyım? Kaç ay süre ile gebelik önermezsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Melih Bestel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba. Leep işlemi sonrası gebelik şansınız azalmaz. Bekleme süresi olarak belirli bir kriter yok. İşlem sonrası 2-3 korunmak iyi olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

2 Ekim 2020 18:52