gh
Soru Sahibi
11 Ocak 2020 16:18

HPV testi ve kanama

Merhaba hocam ben 50 yasinda bir bayanim menepoz girdim fakat ara ara yine kanamam oluyodu ve arada kasikta karinda agrilar oluyordu doktor hpv testi yaptirdi hpv testinde hpv 16 negatif hpv 18 pozitif diger risk gruplarida pozitif cikti pap smear testi sonucu: Endoservikal hucre / tranzisyonel zon hucresi goruldu yogun iltihap TANI: INTRAEPITAL YAL LEZYON YADA MALIGNITE YONUNDEN NEGATIFE Inflamasyona sekonder reaktif hucresel degisiklikler Acaba rahim kanserimiyim yoksa rahim iltihabimi hocam saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Kara
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Menapozdaysanız kanama olmamanız gerekir muhakkak doktorunu sizi yönlendirir bu konuda Hpv yüksek onkojenik pozitif Çıkmış smeariniz temi ancak smeari ihmal etmeyin ve kolposkopi baktıranilşrsiniz

1 Şubat 2020 22:20