em
Soru Sahibi
30 Mayıs 2021 00:51

hormon degeri

Hocam merhabalar, 18 yasindayim 21.gun progesteron degerimin 0.5 cikmasiyla 3 ay dogum kontrol hapi kullandim ilac bittikten 1 ay sonra degerim 0.9 cikti aradan 3 ay gecti bu surecte ilac kullanmadim ve cuma gunu kan verdim progesteronum 7.5 cikti bu yukselis normal midir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Özgür Kan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba. Daha önce progesteron değerinizin düşük çıkması adetlerinizde bir yumurtanızın çatlamadığını düşündürüyor. Şimdi 3 değerinin üstüne çıkması bizim için anlamlı. Bu iyi bir sonuç. Yani yumurtanız çatlamış son adetinizde. Geçmiş olsun.

31 Mayıs 2021 09:33